Margučiai marginami visomis spalvomis, tačiau jos nėra bereikšmės. Juoda – reiškia žemę, gausumą, pilnatvę. Raudona – gimimas, gyvenimas, energija, visa ko pradžia. Žalia – augimas, sveikata, ramybė. Geltona, rusva – derlius, šviesa, jaukumas, šiluma. Mėlyna – dangus palaima.
Margutis dažnai dalinamas į dvi dalis kokia nors juosta ar ornamentu. Tai simbolizuoja du pasaulius – dienos ir nakties. Dažni saulės, žvaigždžių, mėnulio motyvai, paukščių pėdutės, augalų raštai, žydintis ir klestintis atbudusios gamtos pasaulis.
Štai keletas kiaušinių marginimo būdų. Galima marginti išvirtus kiaušinius guašo dažais, naudojant ausų krapštukus.
Nudažius kiaušinius svogūnų lukštais, jie išpiešiami auksiniais ir sidabriniais akrilo dažais. Naudojamas labai plonas teptukas ir kuo mažiau dažų, kad neįsigertų į kiaušinį. Kad dažai nenusitrintų, jiems išdžiuvus kiaušinis ištrinamas parafinu ir po to patrinama su kempinėle, kad blizgėtų.
Naudojant įvairius medžių lapus ir žoles, galima išgauti ornamentus ant kiaušinių. Prieš dažant lapus gerai prispausti prie kiaušinių, suvynioti į kojines, gerai surišti ir dažyti su dažais ar svogūnų lukštais. Po to nudžiuvusius patepti augaliniais aliejais, kad blizgėtų. Taip pat galima priklijuoti ir iškirptas iš popieriaus aplikacijas, kai nusidažo kiaušinis nuimam.
Galima jau išvirtus kiaušinius papuošti naudojant įvairias kruopas, pupeles, nemaltų pipirų žirnelius. Galima klijuoti su skiestais PVA klijais, bet saugiau su natūraliu kleisteriu. Natūralūs klijai gali būti gaminami iš miltų ir vandens. Pakaitinam ant lėtos ugnies, kol užvirs ir masė pradės tirštėti. Ištepam kiaušinį klijais ir papuošiam kruopomis.
Taip pat galima apvolioti įvairiais blizgučiais ir puošti biseriu.
Nudažytus kiaušinius papuošti priklijuotais mezginiais, audiniais, servetėlėmis.
Apklijuoti dažytais kiaušinių lukštais.
Arba tiesiog nedažytus virtus kiaušinius išpiešti su flamasteriu ir papuošti įvairiomis kepuraitėmis. Tai bus ir stalo papuošimas ir labai paprasta.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą